Luni, Iulie 22, 2019
 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • ,,România –Imagini și Gânduri

  ,,România –Imagini și Gânduri"

  Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Dragi prieteni,

     ,,România –Imagini și Gânduri” este un proiect de suflet al echipei noastre. Fiecare din cele 366 de file surprinde eternul românesc în toată splendoarea sa.

     Fotografiile pe care le conține provin din colecțiile personale ale unor fotografi români deosebiți, care au rezonat cu acest proiect și au ales să le doneze asociației noastre. Sorin Onișor, Adrian Petrișor, Diana Somogyi, Răzvan Viționescu sunt doar câțiva dintre fotografii care au contribuit la realizarea acestui calendar perpetuu de birou.

     Imaginile sunt însoțite de citate care transmit bogăția sufletească a unor autori români admirabili. Nicolae Iorga, Lucian Blaga, Liviu Rebreanu, Constantin Noica, Emil Cioran, Octavian Paler, Andrei Pleșu, Gabriel Liiceanu, Arsenie Boca, mon. Vladimir Ghika, Nicolae Steinhardt sunt câteva dintre numele din colecția cărora am ales aceste citate, care ne invită la un dialog deschis cu sinele nostru călător prin viață.

     Ne-am dorit ca acest calendar ,,România-Imagini și Gânduri” să reprezinte o sursă de inspirație pentru cei care îl vor răsfoi.

Exemplu interior : Calendar- prezentare interior.pdf

Disponibil în  română, engleză și franceză. 

     Fondurile strânse prin achiziționarea lui vor sprijini cele 2 proiecte medicale majore ale asociației: ,,Prieteni pentru voi" destinat luptei împotriva cancerului la copii și tineri în România și ,,Corectarea strabismului" menit să soluționeze această problemă oftalmologică în rândul copiilor din medii defavorizate social.

Pentru mai multe detalii vă rugăm să ne  contactaţi la numărul de telefon 0722.400.407 sau pe adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Calendarul ,,România –Imagini și Gânduri"

Calendar Franceza    Impartasim o veste minunata cu voi :,,La Roumanie en Images et Pensèes",varianta in limba franceza a calendarului ,,Romania-Imagini si Ganduri", a devenit o realitate!

   Fiecare din cele 366 de file ale acestui calendar fără vârstă ,,ROMÂNIA-IMAGINI ŞI GÂNDURI" surprinde eternul românesc in toată splendoarea sa. Fotografiile şi citatele pe care le conţine invită la o întâlnire cu locuri pitoreşti, peisaje fascinante, oameni care păstrează tradiţii autentice româneşti şi la un dialog deschis cu sinele nostru, călător prin viaţă. Disponibil în română, engleză și franceză.

   Pentru comenzi ne puteti contacta la adresa de e-mail office@noiorizonturifamilia.ro sau la numarul de mobil 0722400407.

Sponsori şi Parteneri